Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu
Drukuj artykuł
Zamknij okno
Obsługa interesantów » Atykuły

Prezentacja sześciu instrumentów smyczkowychDnia 16 kwietnia 2007r. w auli naszej szkoły odbyła się audycja muzyczna połączona z koncertem prezentującym stare instrumenty smyczkowe.

Pan Anton Wolfgang z Niemiec przed pójściem na emeryturę w kwietniu 1996 roku był zatrudniony jako altowiolista w Orkiestrze Filharmonicznej w Hamburgu i parokrotnie miał okazję prezentowania, zbudowanych własnoręcznie sześciu historycznych instrumentów smyczkowych, w róznych muzeach niemieckich np. w Lipsku, w Hamburgu i w Monachium; w polskich szkołach muzycznych: w Tarnowie, w Jaworznie, w Katowicach, w Zabrzu, w Bolesławcu, w Legnicy, w Olszynie i w Szczytnie.
Prezentowane instrumenty to: Quinton, Viola pomposa, Paukenlade (skrzynia kociołowa), Trumscheit (tromba maryna). Baryton i Viola d'amore.
Podczas prowadzonej w języku polskim prezentacji tych instrumentów przedstawiana jest ich historia, powstanie oraz utwory, które zostały skomponowane właśnie na te instrumenty.
Pod koniec prezentacji publiczność ma okazję zobaczyć te instrumenty z bliska oraz zagrać na nich kilka akordów.
Oprócz Pana Antona w prezentacji uczestniczył również Pan Peter Schmidt, który również grał w Orkiestrze Filharmonicznej w Hamburgu oraz Pani Doritha Schwier, która zaśpiewała trzy pieśni z "Struwwelpeter".
Koncert wszystkim bardzo sie podobał i warto by było, aby takie audycje odbywały się w  częściej.

Redaktor: Bożena Sławińska Źródło: Bożena Sławińska
Utworzony: 2007-04-23 15:07:24 Ostatnia zmiana: 2007-04-23 15:43:42